Bu kez emeklilere seslendi… 15 bin lira ikramiye

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu, emeklilere yönelik videolu bir paylaşım yaptı.

Videoda emeklilere hitaben “Hep geçmişi yad etmenizi istemiyorum, yaşayın istiyorum” ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu videoda şunları ifade etti:

“Devlet, emeklileri yıllardır yoksulluk sınırı altında yaşamaya mahkum etti; adına yaşamak denirse tabii… Yıllarca bu ülkeye çalışmış, pirim ödemiş, değer kazandırmış insanlarımız, ekonomik baskıyla evlere kapatıldı. Gençler bilmeyebilir; geçmişte emekliler ikramiyeleriyle kendilerine ev alırlardı. Emeklilik çalışmakla geçen bir ömrün mükafatıydı. Şimdi bırakın ev almayı, emeklinin maaşı ev kirasına dahi yetmiyor. Emekli torununu görünce içi burkuluyor; niye, cebine koyacak harçlık yok diye. Hatırlayacaksınız; sizin için iki ikramiye savaşını ben verdim. Yıl henüz 2015’ti… Bayramlarda iki ikramiye demiştim. Ancak yapılanlar bizim söylediğimizin çok ama çok gerisinde kaldı. Zaten bunların huyunu bildiğim için savaşmak zorundaydım. Artık sizlerin taleplerini değil, iktidara gelince bizzat yapacaklarımızı söylemek için karşınızdayım.”

Kemal Kılıçdaroğlu emeklilere yönelik yaptığı konuşmada, “İktidara gelince geriye dönük ödeme yapacağım. Önümüzdeki bayramda 15 bin TL emekli ikramiyesi verilecek. 5’li çetelere verilen paraları alıp emeklinin cebine koyacağım” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir