A’dan Z’ye Türk Mühendislerin Geliştirdiği Ürün Amerika’da “Mutlaka Sahip Olunması Gereken Ürünler” Sıralamasına Girdi

2021 ve 2022’de prestijli “Inc. 5000 En Hızlı Büyüyen Özel Şirketler” sıralamasına giren Rapsodo, istikrarlı büyümesini sürdürüyor. Merkezi Singapur’da, Ar-Ge ofisi Türkiye’de bulunan Rapsodo dünyaya önemli mesajlar vermeye devam ediyor. A’dan Z’ye Türk Mühendisler tarafından geliştirilen golf simülasyonlu Rapsodo MLM2PRO, Amerika’nın golf otoritelerinden GolfSpy tarafından kategorisinde rakipsiz olarak tanımlanarak “Mutlaka sahip olunması gereken ürünler” sıralamasına girdi.

Rapsodo CEO’su Batuhan Okur: “Amerika’da %50 pazar payı hedefliyoruz”

Gerçek zamanlı veriler sağlayarak sporcuların maksimum potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olmasıyla tanınan Rapsodo, yeni golf ürünü Mobile Launch Monitor 2 Pro (MLM2PRO) ile Amerika’da dengeleri değiştirdi. 

Dünyaca ünlü golf ekipmanları şirketi Callaway ile anlaşma yaptıklarının altını çizen Rapsodo Kurucusu ve CEO’su Batuhan Okur “Rapsodo MLM2Pro, Türk Mühendislerin Amerika golf pazarına attığı imzanın bir sonucudur ve biz bu yeni ürünle Amerika’da %50 pazar payı hedefliyoruz. Bu çok büyük bir başarı” dedi. 

Radar teknolojisi ve makine öğrenimi kullanılarak tasarlananMLM2PRO, golfçülere mesafe, top hızı, veri görselleştirmeli şut faktörü, sopa boşluğu, şut dağılımı gibi bir çok metriği izleyerek vuruşlarını analiz etme ve performans geliştirme imkanı sunuyor. Toplamda, MLM2PRO iniş açısı, dönüş hızı ve dönüş ekseni gibi yeni veri noktaları dahil olmak üzere 13 temel metriği analiz ediyor. Android ve IOS uyumlu bu yeni golf monitörü E6 ve Awesome Golf gibi çoklu simülasyon yazılımları ile de entegre çalışıyor. Ayrıca ürün Callaway golf topları ile eşleşerek golfçülere benzersiz bir deneyim sunuyor.

GolfSpy “Pazarda MLMPro2’yi yenmek zor”

Türk mühendislerin Ar-Ge ve tasarım ürünü, kişisel launch monitör Rapsodo MLM2Pro, Amerikan golf otoritesi GolfSpy’dan övgüler aldı. Performanstan ödün vermeden ürün maliyetini düşük tutmak isteyenler için MLM2Pro’yu rakipsiz gören GolfSpy hem Android hem de IOS’u destekleyen MLMPro2’yi  “Mutlaka sahip olunması gereken ürünler” sıralamasına ekledi.

Rapsodo, dünyanın izlediği bir start up öyküsü 

2011 yılında Singapur’da kurulan Rapsodo, yüksek teknolojiyi erişilebilir kılma vizyonuyla Amerika’da golf ve beyzbol alanında önemli pazar verileri elde edince; Batuhan Okur, kuruluşunun  7. yılında Ar-Ge üssünü Türkiye’de kurma kararı alıyor. 

 

Spor performansı ölçüm ve analitiği pazarında, veri bilimi odaklı yazılımlar geliştiren Rapsodo, kamera ve radar kombinasyonundan oluşan donanımıyla bir sporcunun “Ben daha iyi nasıl olabilirim” sorusuna yanıt buluyor. Sporcu ürünü kullandıkça AI (yapay zeka) motoru, sporcuyu daha iyi anlıyor, artı ve eksileri karşılaştırmalı olarak sunuyor. Veri bazlı geliştirme üzerine kurulu sistem sayesinde bugün dünyaca ünlü kulüpler, sporcular ve antrenörler, pazar değerini artırma konusunda önemli adımlar atıyorlar. Spor teknolojileri pazarına yön veren bu verilerin üretimi ve analizi ise Rapsodo’nun  dünyaya Türkiye’den ihraç ettiği yazılımlarla gerçekleşiyor. 

 

Merkezi Singapur’da, Ar-Ge Ofisi Türkiye’de yer alan Rapsodo, dört farklı kıtada, dört farklı ülkede 13 farklı ulustan çalışana sahip. 2021 ve 2022’de prestijli Inc. 5000 En Hızlı Büyüyen Özel Şirketler sıralamasına giren Rapsodo, istikrarlı büyümesini sürdürüyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir