Dilan Polat’ın Enerciii Dolu Hayatıyla Cezaevi Şartları Arasındaki Uçurum Akıllara Zarar!

‘Enerciiiii’ nidaları hâlâ kulağımızda çınlayan Dilan Polat, şu an Silivri Marmara Cezaevi’nde. Hepimiz Dilan Polat’ı tutuklanmaya götüren sürece anbean şahit olduk. Sadece o sürece değil, Dilan Polat’ın altın tozuyla duş aldığı ve bir AVM’de günlük 750 bin TL harcadığı günlere de epey hakimiz. ‘Peki Dilan Polat’ın artık nasıl bir hayatı olacak?’ derseniz. Buyurun, konuşalım…

Çok değil, bundan yalnızca birkaç sene önce Dilan Polat ve Engin Polat çifti de ortalama bir hayat sürüyordu. Hatta belki de senden benden bile mütevazı bir hayatları vardı.

Gelgelelim sonra bir anda inanılmaz bir yükselişe geçtiler ve ütopik bir hayat yaşamaya başladılar. Bir anda havuzlu lüks villalar, Ferrariler, Porscheler derken hepimizin ağzını açık bırakan bir hayat yaşamaya başladılar.

Öyle ki çocuklarına aldıkları evi göstermek için helikopter bile kiraladılar. Her gün lüks villalarını güllerle kaplayan Engin Bey, eşi Dilan Polat’a çiçek buketleri yerine dolar buketleri göndermeye başladı.

İşi artık tamamen şova dönüştürmeleri ve lüks yaşantılarını insanların gözüne gözüne sokmaları da MASAK’ın radarına takılmalarına neden oldu tabii… Öyle ki Engin Polat’ın kendisine uçak aldığı haberleri karşısında Dilan Polat, “İsteseydik alırdık” cevabını verdi. Öyle bir hayattan bahsediyoruz.

Eşinin adına Dilan Diamond’ı açmasının ardından Dilan Polat’ın tüm parmaklarında mücevherler görmeye başladık! Öyle ki Dilan Polat hem kahvesini altın tozuyla içiyor hem de duş jelinin içine altın tozu karıştırıyordu. Neden, çünkü altınlara layık olduğunu düşünüyordu tabii.

Aylık 1 milyon TL yardım dağıttığını, hatta bazen bir AVM’de günlük 750 bin TL harcadığını söyleyen Dilan Polat, dünyaca ünlü markaların binlerce liralık ürünlerini kullanıyordu. Hatta kendisinin milyonlarca lirayı bulan çantaları bile vardı.

“Bana tekne al Enginnnnn” diye bağıran Dilan Polat, şu an kara para aklama ve vergi kaçırma gibi birtakım iddialarla tutuklandı ve Silivri Marmara Cezaevi’nde. Tahmin edeceğiniz üzere hayat şartları da epey değişti.

Hürriyet’in haberine göre Dilan Polat, haftalık en fazla 2.500 TL harcayabilecek, haftada 10 dakika telefon görüşmesi yapabilecek, ayda 3 kez kapalı; 1 kez de açık görüşe çıkabilecek ve belirli sayıda kıyafeti olabilecek.

Tabii bu tüm bu cezaevi detayları, Dilan Polat’ın hayatındaki değişimi de tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Çünkü kendisini takip edenler bilir ki Dilan Polat parayı harcamıyor, resmen su gibi akıtıyordu.

Çantasında kahvesini içmek için altınlı kahve fincanları taşıyan, önüne gelene sakız dağıtır gibi altın dağıtan ve resmen “Para bizde!” diye bas bas bağıran Dilan Polat’ın şu an bambaşka bir hayatı var.

Hayat da ne yazık ki böyle bir şey işte… Altın varaklı mobilyaların ve gül yapraklarının içinden bir anda cezaevine giden Dilan Polat’ın kaç yıl ceza alacağı ya da ceza alıp almayacağı ise henüz net değil.

Yorumlarda buluşalım… 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir