Galatasaray’dan tarihi çağrı: Cumhurbaşkanlığı ve TFF’ye…

Galatasaray’da divan olağanüstü toplantıya çağırıldı. Kulüp yönetiminden, maçın Türkiye Cumhuriyeti topraklarında oynanması talebini Cumhurbaşkanlığı ve TFF’ye iletmesi istenecek.

TFF, Galatasaray ile Fenerbahçe’nin karşılaşacağı Süper Kupa finalinin 30 Aralık’ta Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanacağını açıklarken bu konuda iki kulübün onayının da aldığını duyurmuştu.

Cumhuriyetimizin 100. yılında maçın Türkiye toprakları dışında oynanmasından rahatsız olan sarı-kırmızılı divan üyeleri önemli bir adım attı.

Divan başkanlığına iletilen dilekçelerde, 10 Kasım’dan önce olağanüstü toplanılması ve karşılaşmanın Türkiye’de oynanması için kulüp yönetiminin harekete geçirilmesi istendi:

BEŞİKTAŞ VE FENERBAHÇE’YE DE ÇAĞRI

“Atatürk’ün emaneti olan cumhuriyetimizin en anlamlı ve sembolik kupası, ülkenin en eski ve en büyük iki kulübü arasında oynanarak daha da anlamlı hale gelecektir. Finalin Türkiye topraklarında, milli birlik ve bayram havasında oynanmasını istiyoruz” diyen sarı-kırmızılı üyeler, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın divan başkanlarını da bu konuda göreve davet etti.

Divan, gelecek hafta toplanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir