WhatsApp Köprü Özelliği ile Farklı Platformlarla Mesajlaşılabilecek

Özellikle Element.io, ICQ, Signal ve Discord platformlarında kullanılan köprü özelliği şimdi de WhatsApp için gelecek. Bu özelliğin ise yeni AB kuralları için eklenmesi bekleniyor.

Birçok uygulamayı kullanarak farklı kişilerle iletişime geçmek zor bir durum ama artık Signal, iMessage benzeri uygulamalardan da WhatsApp kullanıcılarıyla iletişime geçilebilecek. WhatsApp, 2 milyar kullanıcısı için bu planı gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Yaklaşık son iki yıldır bu özellik üzerinde çalışan WhatsApp, bu sayede diğer mesajlaşma uygulamalarının da WhatsApp ile bağlanmasına olanak sağlayacak. Ayrıca bu yöntem aşırı güvenli olacak ve uçtan uca şifreleme içerecek.

Şimdilik hem WhatsApp, hem de Messenger uygulamalarının köprü özelliği sadece iki kişi arasında mesajlaşma, fotoğraf/video gönderimi, sesli mesaj gönderimi ve dosya paylaşımını içerecek. Yani kısaca sevdiklerinizle konuşmak için her programı kullanmanıza gerek kalmayacak. Uygulama fark etmeksizin bir uygulamadan diğerine ileti gönderebileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir