Yeni John Wick, Monkey Man geliyor!

Ancak yönetmen Dev Patel’in Universal ve Monkeypaw’ın Monkey Man filminin ilk fragmanı, izleyicilerin bu tür filmlerin ne kadar daha büyük, daha vahşi ve görsel açıdan daha ilham verici olabileceğini anlamalarını sağlayacak muhteşem bir meydan okuma gibi görünüyor.

Günümüz Mumbai’sinin sokaklarında geçen Monkey Man, topluma dönüşü Hindistan’ın kast sisteminin yoksul ve savunmasız insanları nasıl kısır döngüler içinde sıkışıp bıraktığını acımasızca hatırlatan eski bir mahkum olan Kid (Patel) adında bir adamın hikayesini anlatıyor. Çocuğun, Hanuman hakkındaki hikayeleriyle onu hayrete düşüren sevgi dolu annesi (Adithi Kalkunte) tarafından büyütüldüğü cennet gibi bir çocukluğuna dair hoş anıları var. Ancak bir yetişkin olarak Kid’in hayatı, düşük maaşlı bir garson olarak çalışmanın angaryası ve sosyopat elitlerin kanunlardan kolaylıkla kaçabildiği bir toplumda var olma korkusuyla tanımlanıyor.

Yeni John Wick, Monkey Man geliyor!

Kid, şehrini terörize eden suçlularda, çocukluğunda sevdiği mitlerdeki kötü niyetli figürlerin tonlarını görüyor. Monkey Man’in fragmanında, Hanuman efsanesinin Kid’e hem maskeli bir kafes dövüşçüsü hem de mümkün olduğu kadar çok suçluyu öldürmek için yola çıkan siyahlar içindeki John Wick-ian adamı olması konusunda nasıl ilham verdiğini görebilirsiniz. Fragmandan, Patel, Paul Angunawela ve John Collee tarafından ortak yazılan Maymun Adam’ın hikayesinin, benzer fikirleri ele alan diğer filmlerle karşılaştırıldığında ne kadar benzersiz hissettireceğini tam olarak söylemek zor.

Ancak filmin hem görüntü yönetmenliği hem de dövüş sahneleri kesinlikle büyüleyici olacak gibi görünüyor ve Patel için bu tür bir dönüş ne kadar şaşırtıcı olsa da, bu aynı zamanda Maymun Adam’ı vizyona girdiğinde hit yapacak şeylerden biri olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir